Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
POWIATOWY INSPEKTORAT NADZORU BUDOWLANEGO W ŚWIDWINIE

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdwinie do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

KOMUNIKAT Nr 01/2021

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdwinie do właścicieli, zarządców
i użytkowników obiektów budowlanych, zlokalizowanymi na terenie powiatu świdwińskiego.

 

          W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz możliwością wystąpienia  niekorzystnych warunków meteorologicznych powodujących intensywne opady śniegu stanowiące potencjalne zagrożenie dla konstrukcji obiektów, oraz mogące powodować zagrożenie życia lub zdrowia, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, przypominam właścicielom i zarządcom obiektów o obowiązku bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, w jakim ww. podmioty obliguje do przeprowadzania obowiązkowych kontroli oraz zapewnienia właściwego stanu technicznego i bezpiecznego użytkowania obiektów budowlanych.

         Jednocześnie informuję, że Powiatowych Inspektorów Nadzoru Budowlanego województwa zachodniopomorskiego zobowiązano do podejmowania działań inspekcyjno – kontrolnych obiektów budowlanych w powyższym zakresie ze szczególnym uwzględnieniem obiektów podwyższonego ryzyka (m. in. hipermarkety, hale sportowe, szkoły, sale gimnastyczne itp.) oraz obiektów stanowiących potencjalne zagrożenie (np. obiekty nieużytkowane, budynki użytkowane i nieremontowane od wielu lat).

Kontrolą objęte będą także roboty budowlane – w trakcie których wystąpienie niskich temperatur może mieć negatywny wpływ na właściwości wytrzymałościowe konstrukcji w okresie ich budowy i użytkowania.

 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Świdwinie

   Mariusz Olszewski

Wyciąg z przepisów karnych:

  1. Kto nie spełnia, określonego w art. 61, obowiązku utrzymania obiektu budowlanego
    w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
    (art. 91a ustawy - Prawo budowlane),
  2. Kto nie spełnia obowiązku, o którym mowa w art. 62 ust. 1 pkt 1-4a podlega karze grzywny.
    (art. 93 pkt 8 ustawy - Prawo budowlane).

Luty 2021 r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Olszewski 09-02-2021 13:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Mariusz Olszewski 09-02-2021
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Olszewski 09-02-2021 14:02